Polskie seriale Najlepsze polskie seriale. Informacje o aktorach.

O polskich serialach

W naszych rodzimych wytwórniach powstaje w ostatnich latach coraz więcej ciekawych seriali. W ofercie najpopularniejszych stacji telewizyjnych znajdowały się do niedawna tylko nieciekawe telenowele z krajów Ameryki Łacińskiej i anglojęzyczne sitcomy. Na szczęście ludziom przestało się to podobać i ich uwaga skierowała się bardziej w stronę ciekawszych seriali z nieco większą dawką wrażeń.

Polscy aktorzy serialowi mają dzięki temu co robić. Co prawda nadal emitowanych jest sporo najciekawszych produkcji zza oceanu, jednak powstaje wiele interesujących seriali polskich, które nie bazują jedynie na wątkach miłosnych i oferują trochę ciekawej fabuły i umiejętnie dawkowanych wrażeń.

O aktorkach polskich

polskieseriale.waw.pl_o_polskich_aktorkach.jpgNajpopularniejsze polskie aktorki ostatniego dziesięciolecia to wielka plejada wielkich nazwisk. Można wymieniać wiele ciekawych ról, poczynając od wybitnie komercyjnych produkcji, wszystkich komedii romantycznych polskiej produkcji, opartych na tym samym schemacie, kończąc na niszowych, ambitnych produkcjach i serialach telewizyjnych.

Przykładem z tej długiej listy nazwisk może być Alicja Bachleda-Curuś. Grała między innymi w takich produkcjach jak Pan Tadeusz (w roli Zosi) czy też znanym szerokiej publiczności serialu Na Dobre I Na Złe w roli Ani Bochenek. Obok niej można wymienić także Annę Przybylską, niezwykle piękną aktorkę znaną z seriali Złotopolscy oraz Daleko Od Noszy.

Popularne seriale

polskieseriale.waw.pl_popularne_pl_seriale.jpgMówiąc o kinie czy o dziesiątej muzie ma się zwykle na myśli faktycznie: kino, widownię, bilety, pełnometrażowe filmy. Zapominamy często jednak o tym, że dziesiąta muza to nie tylko to, co na wielkim ekranie, ale także wszystko, co mamy w telewizji, a więc także seriale. O serialach można mówić niemało, jest to temat rzeka. Seriale mogą być fenomenem, tak jak wysokobudżetowe produkcje zza wielkiej wody (np. Skazany Na Śmierć czy słynny serial Lost), albo codzienną strawą ludzi, którzy wracają z pracy i czekają na chwilę rozrywki przed ekranem. Najlepsze polskie seriale to jednak nie te, które dzisiaj lecą dziesiątkami na popularnych kanałach, lecz te, które już dawno się skończyły – Wojna Domowa, Czterdziestolatek, Zmiennicy. Szkoda.

Polskie gwiazdy serialowe

polskieseriale.waw.pl_rafal_mroczek.jpgWśród szerokiej plejady gwiazd doskonale znanych twarzy znajdują się i ci mniej ciekawi, i ci, których nie lubi się z zasady, bo grają negatywne postacie, a także ci, którzy są naprawdę intrygujący i jako postać serialowa bądź filmowa, i jako aktor we własnej osobie. Jedną z takich postaci, a właściwie połową nierozłącznej pary takich postaci to Rafał Mroczek. Jeden z braci Mroczków, jednych z najbardziej znanych bliźniaków jednojajowych w Polsce (nie licząc polityków). Obaj panowie mają 28 lat i szczególnie wsławili się rolami w serialu M Jak Miłość. Od dawien dawna bliźniacy przyciągają uwagę, stąd taki rozgłos na ich temat. Parę lat temu Rafał Mroczek zwyciężył w trzeciej edycji turnieju Taniec Z Gwiazdami. Towarzyszyła mu Edyta Herbuś.